Z archiwum wspomnień…

To był 1982 rok, i mój stary pracuje w dziedzinie reklamy (to, co dziś będzie dział marketingu) „Pepsi”. Nie tylko to, powierzono mu zebrać posty na łonie natury o każdej imprezy zorganizowanej przez tę firmę.

Pamiętam, że pewnego dnia przyszedł do domu z pracy i przyniósł mi prezent impensado: jak kilka kart z wizerunkiem słońca i zarandeaba za powietrze, którym pierścień calesita, powiedział do mnie: „Patrz, co mam”. To, co trzymał w rękach były dziesięć krajów wolnych, z tych co wieszają na szyi, na festiwalu B. A.-Rock IV.

Nie jest dobrze, u mnie było to w mojej mocy, descolgándolo jej ręce, gdy Louis Wysp zdzierał wielu, które spadły w okolicy, podbiegłam spotkać się ze swoimi przyjaciółmi w kiosku Tytusa, który znajdował się na rogu Berutti i Rivadavia, zaledwie dwie przecznice od chancha od Funebrero i nie wyobrażam sobie ich miny, kiedy roznosiłem! Wkrótce przytuliliśmy z przez pepo, Gruby Piotr, Szalona Anahí, Bubu, Ariel i Tano Louis, jakby Enrique Ezechiel Borreli zrobiliby lata rzutu wolnego.

Oto i nadszedł dzień festiwalu, a my bierzemy 28. Po przybyciu na ulicy Avenida del Libertador, schodzimy w Pracy w obszarze opieki Zdrowotnej, i wszystkie z przejścia słońca wisiały na szyi, biegaliśmy na miejsce, omijając długą paredón, która dzieli klub Strzelania z Federalnego Argentyny. Po zakończeniu nieskończonej ściany, po lewej stronie znajdowała się scena. Pierwsze, co zobaczyłem, było na V8 dodge naranjazos, że to złodziejka społeczeństwa.

Po zobaczyłem Orions, Spinetta Jade, Riff, Litto Nebbia…I nawet zobaczyłem moich przyjaciół przez pepo i Ariel (Magiarena, dziś dziennikarz telewizji Publicznej), będąc reporteados na rozmowę kwalifikacyjną, która będzie uwieczniona w filmie festiwalu, wydanej w styczniu 1983 roku.

Mieszkałem jeden Słoneczny dzień refrescándome w poście, niż mój stary był uzbrojony. Doświadczyłem, jak żyli hipisi, punki, pierwsze metalowców, ludzi ogromny, i chłopcy, grając na podwórku. I ja tam byłem, miło widzieć Wieży i infartante Patricia Sosa, contestatarios Piotra i Pawła, Tantor, a ja i jeden słoń!, legendarny Hector Starc wynajął w cyrku.

W najbliższy weekend, i po 35 latach nieobecności, B. A.-Rock ponownie odbędzie się na terenie Malwinas, gdzie została wykonana w 1972 roku. I syn jakiś pracownik firmy, sponsor otrzyma od swojego ojca jeden ostrość, wolny i pójdzie w kąt jej parafii, aby zaprosić swoich przyjaciół i żyć razem, niezapomniane doświadczenie. Ale to już inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.